ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11744255
*
nr 1174 4255
Spegel
Förgylld, 90x74
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 april 2018
kl 20:52:06
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/4 09:59:33
1
1.000 kr
9/4 16:17:14
2
1.100 kr
9/4 18:15:33
3
1.500 kr
9/4 18:38:42
4
1.400 kr
9/4 18:38:42
3
1.500 kr (Budbetjänt)
9/4 18:39:12
4
1.600 kr
9/4 19:49:46
3
2.200 kr
9/4 20:42:38
4
1.800 kr
9/4 20:42:38
3
1.900 kr (Budbetjänt)
9/4 20:43:26
4
2.000 kr
9/4 20:43:26
3
2.200 kr (Budbetjänt)
9/4 20:47:06
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1174 4255
Spegel
Förgylld, 90x74
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 2.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 april 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/4 09:59:33 | 1 | 1.000 kr |
9/4 16:17:14 | 2 | 1.100 kr |
9/4 18:15:33 | 3 | 1.500 kr |
9/4 18:38:42 | 4 | 1.400 kr |
9/4 18:38:42 | 3 | 1.500 kr (Budbetjänt) |
9/4 18:39:12 | 4 | 1.600 kr |
9/4 19:49:46 | 3 | 2.200 kr |
9/4 20:42:38 | 4 | 1.800 kr |
9/4 20:42:38 | 3 | 1.900 kr (Budbetjänt) |
9/4 20:43:26 | 4 | 2.000 kr |
9/4 20:43:26 | 3 | 2.200 kr (Budbetjänt) |
9/4 20:47:06 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02